1.ROČNÍK 2013

Děkujeme všem za účast na 1.ročníku Kroměřížského ¼ a ½ maratonu, který se konal 28.9.2013. Na start se ještě za chladného zářijového rána postavilo celkem 64 odvážlivců. Distanci ¼maratonu nakonec zvolilo 25 běžců a pro ½maraton se rozhodlo 39 účastníků. Celkovým vítězem ½ maratonu se stal Tomáš Ehrlich z Hemoglobinu v čase 1:20:46. Druhé místo bral Tomáš Neradil z ASPOT Hulín v čase 1:21:26 a celkově třetí byl Tomáš Navrátil z Bike Triatlon Morkovice časem 1:22:00. Absolutní vítězkou se stala Jana Dorazilová z pořádajícího oddílu Rudá hvězda Kroměříž v čase 1:28:49 druhou pozici si vybojovala časem 1:39:13 Jitka Stehlíková z AK Kroměříž a třetí místo brala Marcela Menšíková z ASPOT Hulín časem 1:44:30. Celkovým vítězem ¼ maratonu se stal Pavel Židlík ze Sanita Car Holešov v čase 38:28, druhý byl Radim Stehlík z AK Kroměříž časem 41:43 a třetí místo obsadil Oldřich Jasenský z domácího oddílu Rudá hvězda Kroměříž časem 43:15. V ženách se absolutní vítězkou stala Žaneta Bajerová z Titan SC Zlín časem 55:18, druhé místo brala Silvie Pavlíčková z Burky Team v čase 59:35 a třetí místo v čase 1:03:23 patřilo Haně Kotkové. Věříme, že jste si závod užili, nakonec za krásného podzimního počasí a těšíme se na Vás 14.12.2013 na Čertovském běhu.

Fotky

Jedná se o dvou okruhovou trať převážně po silnici a asi 10% tratě tvoří šotolina. Vzhledem k tomu, že jeden okruh měří 10548,75m je možnost zaběhnout pouze ¼ maraton pro ty otrlejší je připravena klasická ½ maratonová trať. Trať je rovinatá, vyměřena měřícím kolečkem a značena po 1km. Start a prezentace budou v loděnici u Bágráku (Hrubý rybník) v Kroměříži. Registrace od 9:00 hod a samotný start v 10:00 hod. Občerstvení (iont+voda) na 5.km,10.km,15.km a v cíli.