5.ROČNÍK 2017

iž 4.ročník Kroměřížského ¼ a ½ maratonu se konal za krásného slunečného počasí. Na start se postavilo rekordních 150 závodníků. Distanci ¼maratonu nakonec zvolilo 60 běžců a pro ½maraton se rozhodlo 90 účastníků. Celkovým vítězem ½ maratonu se stal Pavel Dvořák z oddílu Biatlon Prostějov v čase 01:17:11. Druhé místo bral Josef Sedláček z AK Kroměříž v čase 1:17:16 a celkově třetí byl Tomáš Svoboda z Adidas outdoor teamu s časem 1:18:37. Absolutní vítězkou se stala Veronika Brázdová Sykora running v čase 1:35:00 druhou pozici si vybojovala časem 1:35:22 Martina Novotná z TUD SUD Rusava bike team v čase a třetí místo brala Magda Janková z Brna s časem 1:39:50. Celkovým vítězem ¼ maratonu se stal Tomáš Bláha z AK Kroměříž v čase 36:11, druhý byl Tomáš Navrátil také z AK Kroměříž s časem 38:07 a třetí místo obsadil Nicholas Jan Adensam Cep sports s časem 39:26. V ženách se absolutní vítězkou stala Jana Dorazilová z domácí Rudé hvězdy s časem 45:28, druhé místo brala Markéta Majkusová v čase 46:14 a třetí místo v čase 48:12 patřilo Marii Hynštové z AK Drnovice. Děkujeme všem závodníkům za účast a věříme, že jste si závod užili, divákům za fandění a všem sponzorům za podporu.

Více zde: https://preview.rudahvezda.webnode.cz/km-1-2maraton/a4-rocnik-2016/JV 5.ročník Kroměřížského ¼ a ½ maratonu se konal za aprílového počasí, které běžcům vyhovuje.

8. dubna se konal 5. ročník kroměřížského 1/4 a 1/2 půlmaratonu. Závody probíhaly za tak trochu aprílového počasí, které však závodníkům svedčilo. Na start se postavilo 118 běžců.  50 závodníků se postavilo na start 1/4 maratonu a 68 závodníků na start 1/2 maratonu.

Celkovým vítězem ½ maratonu se stal Jiří Klement z oddílu Dressme.cz v čase 01:17:37.2. Druhé místo bral Josef Sedláček z AK Kroměříž v čase 1:18:36,8 a celkově třetí byl Matthew Smith  s časem 1:21:42,8.  Celkovou vítězkou mezi ženami se stala Helena Kotopulu z oddílu Moraviaman  v čase 1:28:59, druhé místo si vybojovala časem 1:44:05,6 Eva Roudnická z AK Sokol  a třetí místo  Monika Peluhová  s časem 1:44:33. Celkovým vítězem ¼ maratonu se stal Petr Rajnoch v čase 41:35,1, druhý byl Marián Judas  s časem 43:37,2 a třetí místo obsadil Pavel Pok z oddílu DR.A.CY  s časem 44:07,5. V ženách se absolutní vítězkou stala Veronika Brázdová ze Sykora running  s časem 46:32,1, druhé místo brala Lucie Miklišová v čase z PsKr 51:15 a třetí místo v čase 52:27,1 patřilo Jitce Stehlíkové z AK Kroměříž.

Zároveň s 1/2 a 1/4 maratonem proběhly dětské závody, kterých se zúčastnilo 69 mladých nadějných běžců. Výsledký jsou níže k dispozici.

Děkujeme všem závodníkům za účast, členům AK Kroměříž za pomoc při dětských závodech, divákům za fandění, všem sponzorům za podporu a samozřejmně fotografům za krásné fotky, které jsou již k dispozici v odkazech. Doufáme, že si všichni závod užili a těšíme se na Vás přístě.

Moc se omlouváme Janu Hrdličkovi se startovním číslem č.12 za záměnu příjmení. Příště si na to dáme pozor :-)

Více zde

Výsledky 5. ročníku a tisk účatnických diplomů viz. odkazy níže.

Výsledky 1/4 maratonu

čtvrtmaraton kategorie.pdf (121582)
čtvrtmaraton.pdf (133184)

Výsledky 1/2 maratonu

pulmaraton kategorie.pdf (131329)
pulmaraton.pdf (154965)

VÝSLEDKY DĚTSKÝCH ZÁVODŮ - 5.ročník kroměřížského půllmaratónu.xlsx.pdf (261112)