KROMPLMEN 2011

Triatlon – 400m plavání, 30km kolo, 5km běh.

Nultý ročník našeho triatlonu je vydařeně za námi. Ještě v půli srpna by nikoho z nás nenapadlo, že bychom 3. září mohli odstartovat v Kroměříži triatlon. Za vším byl jeden volný termín o sobotním dopoledni v místním jachetním klubu a my byli rozhodnuti. Rozhodnuti pro komorní triatlon na zkoušku, abychom si udělali představu, co taková organizace samotného závodu obnáší. Během třech týdnu se nám podařilo vymyslet trasu, zorganizovat zázemí a spustit menší propagandu pro kamarády i kamarády svých kamarádů. Díky tomuhle všemu jsme se mohli 3.9.2011 v 9:00hod postavit na start. Hromadný start byl jasný díky podmínkám místního rybníku zvaný Bagrák. Po hrůzostrašném plavání absolvovaném v Majetíně jsem již byla při samotném startu opatrnější. No ono se také v padesáti lidech plave trochu jinak, a tak jsem se po stech metrech dostala do svého tempa a z vody vylézala v první pětce.  Cyklistická část vedla kopcovitým profilem a byla pěkně výživná, prostě sen všech cyklistů. Ovšem tentokrát jsem se kola nikterak neobávala, bodejť by jo. Po cestě jsem znala každou zatáčku, protože tudy vedou mé cyklistické i běžecké tréninky. Samozřejmě Milis mě sejmul na Hvězdě a já si jela své blues až do Kvasic sama. Na Vrážisku mě dojel Ríša s Davidem a já si letos náležitě vychutnala první jízdu v háku. Běh byl krátký a po absolutní rovině. Takže jsem nasadila ostřejší tempo a předbíhala do té doby než se přede mnou objevil pouze Milis. Ten si dnešní běh užíval a ve výklusovém tempu na mě počkal, abychom mohli doběhnout do cíle prvně sourozenecky pospolu. No a další hvězdy? Předseda, zaujal svou lídrovskou pozici hned na kole a nakonec dorazil do cíle na famózním 14.místě celkově. Další krásné místo si vybojovala naše se pořád lepšící Ivon. Třetí místo v kategorii ženy i čas vynikající. Oldovi se díky menší nehodě trochu oddálila cílová páska, ale přesto vše zužitkoval své běžecké schopnosti a zabojoval. Bronislav přes všechny své pracovní povinnosti nezanedbal svůj týdenní tréninkový plán a s lehkostí se propotil do cíle. No a pak tu máme naše nové členy. Před všemi se klaním a mají od nás velký respekt a uznání, jak bravůrně zvládli svůj první triatlon. Jmenovitě Yvona, Ladík i Petr.

Co říci závěrem.  Určitě jsme počítali s menší účasti, proto se omlouváme za případné chyby a nedostatky ve výsledkové listině. Poškození křičte a zvýhodnění mlčte. Pro příští rok budeme zvažovat časomíru měřenou čipy. Přece jenom porovnávat časy z každé distance je plusem. Také si budeme chtít zachovat každoročně stejné vzdálenosti, ať můžete srovnávat. Samozřejmě bude i jinak vypadat zabezpečení na cyklistické a běžecké části. Termín zůstane zachován a bude zřejmě vždy první zářijový víkend, ovšem start bude posunut na odpolední hodiny. Díky vstřícnosti jachetního klubu tu bude v budoucnu možnost pronájmu až do večerních hodin...no a spousta jiných vychytávek, na které jste nás upozornili a my jsme vám za ně moc vděčni. Každopádně si nesmírně vážíme vaší podpory a účasti. Byli jste všichni úžasní, závodníci i fanoušci. Určitě se budeme snažit převést příští 1.ročník ve skoro dokonalost a odplatit vám tu dnešní toleranci. Ještě jednou díky…díky vám za to, že jste nás nakopli.